Oznámení o plánovaných změnách předplacených služeb sítě Thuraya

06.03.2019
od Michal Skalický

Společnost Thuraya oznámila řadu změn v tarifech a cenách, které budou účinné od 1. dubna 2019. Změny jsou uvedeny níže:

Změny v tarifech NOVA

Dne 10. dubna 2019 dojde ke změně předplacených tarifů společnosti NOVA. Obnovovací poplatek bude strháván jednou za rok (původně jednou za 2 roky) a výše obnovovacího poplatku bude 39 jednotek. U nově aktivovaných SIM karet s tarifem NOVA bude výše přednabitého kreditu pouze 10 jednotek.

Tyto změny budou platné jak pro stávající zákazníky, tak pro nové aktivace.

Změna zóny v tarifech NOVA

Mali je v současné době součástí zemí zóny E pro tarif NOVA. S účinností od 1. dubna 2019 nebude Mali již zahrnuto do zóny NOVA a přesune se do standardní zóny a to jak u předplacených tak i paušálních tarifů.

Změna ceny volání pro předplacené SIM karty PREPAY

S účinností od 1. dubna 2019 bude navýšena cena volání "hlasové hovory v rámci sítě Thuraya" u předplaceného tarifu PREPAY.

Původní cena: 1.00 jednotka/minutu
Nová cena: 1.19 jednotky/minutu.

Poplatek při nevyužívané předplacené SIM kartě Thuraya

Pokud se z jakékoli aktivní SIM karty neprovede žádný odchozí hovor po dobu více jak 1 roku, začne se ze SIM karty strhávat udržovací poplatek ve výši 19 jednotek kreditu každý měsíc až do vyčerpání zůstatku. Doporučujeme tedy provést
alespoň jeden hovor ze SIM karty minimálně jednou ročně.

V prodeji nová řada satelitních telefonů Thuray X5-Touch

09.01.2019
od Michal Skalický
Satelitní telefony Thuraya odvážně vstupují do oblasti, kam ještě žádné smartphony nepronikly. Udrží Vás v kontaktu téměř kdekoli, protože pracují se síti ve vesmíru. Telefony jsou podobné běžným mobilním telefonům, nabízí služby jako volání, SMS a základního přístupu k internetu. Nyní si představte telefon, který kombinuje sílu satelitní technologie a funkčnost smartphonu. Telefon, který se nejen spoléhá na pozemní mobilní telefonní síť, ale má schopnost využívat hlasové a datové služby přes satelity obíhající Zemi. Thuraya X5-Touch je první bezdrátový satelitní a GSM telefon na světě založený na platformě Android. Telefon má 5,2" dotykový displej s plným HD rozlišením. Nabízí rychlé a jednoduché spojení na cestách, když se pohybujete ve vzdálených oblastech, které jsou obvykle mimo dosah běžných mobilních sítí.

Android OS
Thuraya X5-Touch běží na platformě Android od společnosti Google. Řada aplikací Google je již předinstalována ve vašem zařízení, například Gmail, Google Maps, Google Chrome, vyhledávání Google a Obchod Google Play vám umožňují přístup k množství dalších aplikací třetích stran

Displej
Model X5-Touch je vybaven 5,2 "dotykovým displejem s plným HD rozlišením z odolného skla Gorilla® . Tvrzené sklo funguje i když je displej vlhký nebo když nosíte rukavice.

Odolný
Thuraya X5-Touch je nejvíce odolný satelitní telefon na trhu splňující normy IP67 a MIL 810G/F. To znamená, že telefon je plně odolný vůči prachu
a chráněn proti vodě a testován tak, aby odolal šoku, vibracím a extrémním teplotám.

Duální režim
Komunikujte bezproblémově v satelitním a GSM režimu. Thuraya X5-Touch pracuje v pásmu L-band sítě Thuraya a stejně tak v GSM sítích 2G/3G/4G/LTE. Je vybaven dvěma sloty pro SIM karty.

Funkce  "Always On"
Volejte a přijímejte hovory současně na obou sítích s jedinečnou funkcí SAT a GSM "Always On". Pro skutečný duální zážitek můžete přijímat hovory na vašem GSM čísle, a to i v případě dalšícho aktivního satelitního volání a naopak.

Rozšížené funkce navigace
Telefon je vybaven přijímačem signálu GPS, BeiDou a Glonass pro co nejvyšší flexibilitu ve všech regionech. Použijte předinstalovanou aplikaci pro navigaci a sledování k odeslání aktuálních podrobností o Vaší poloze na předem definovaná čísla přes SMS nebo e-mail, na základě přednastavených časových intervalů, ujeté vzdálenosti nebo při pohybu uvnitř nebo vně Vámi definované oblasti.

Otevírací doba na přelomu roku

22.12.2017
od Michal Skalický
V průběhu vánočních svátků a Nového roku:

22.12.: běžná otevírací doba
23.-26.12.: ZAVŘENO
27.12.-29.12.: 8.30-12.00, 13.00-15.00
30.12.-1.1.2018: ZAVŘENO

Změna u prodlužujících kupónů o 30 dnů pro sítě GSPS a BGAN

20.09.2017
od Michal Skalický
Inmarsat oznámil změnu u prodlužujících kupónů o 30 dnů pro sítě GSPS a BGAN, které jsou nyní více flexibilní.

1. Kumulativní prodlužování u 30 denních voucherů

Uživatelé mají možnost dobít více prodlužujících voucherů o 30 dnů  najednou (ve stejný den) a celkové prodloužení se sčítá. Pokud například třikrát dobijete 30denní prodlužující kupón, platnost SIM karty se prodlouží celkem o 90 dní.

2. Dobíjení kdykoliv během platnosti SIM karty
30denní prodlužující kupón není nutné pro maximální efektivitu dobíjet v poslední den expirace SIM karty, ale lze ho dobít kdykoli v průběhu platnosti, 30denní prodloužení se přičte k stávající platnosti SIM karty.

3. Prodlužující 30denní vouchery lze dobíjet pouze v případě, stávající zůstatek na SIM kartě větší než nula
Toto nové pravidlo zabraňuje prodloužení platnosti SIM karty bez kreditu, jelikož 30denní voucher je primárně určen pro prodlužování platnosti zůstatku na SIM kartě.

Update firmware pro telefony IsatPhone Pro a IsatPhone 2

04.05.2017
od Michal Skalický
Společnost Inmarsat vydala tento týden aktualizaci firmwaru pro telefony IsatPhone 2 a původní IsatPhone Pro, která kromě jiných výhod umožní podporu pro nový region MEAS a dále zlepší přesnost odesílané polohy GPS na obou telefonech.

IsatPhone Pro - firmware 5.17.2
Tato nová aktualizace firmwaru je doporučená aktualizace pro uživatele s verzí 5.3.0 nebo vyšší. Nicméně pro uživatele, kteří dosud nepřešli na verzi 5.3.0 nebo vyšší, je tento upgrade na 5.17.2 považován za povinný, aby se telefon nestal nefunkčním.

Verze 5.17.2 je k dispozici ke stažení zde:
http://www.inmarsat.com/support/isatphone-pro-support/

IsatPhone 2 - firmware 02.00.01
Tato nová povinná aktualizace firmwaru pro IsatPhone 2 je zásadní pro funkčnost služby GSPS, dostupnosti sítě Inmarsat a funkčnosti telefonu IsatPhone 2.

Verze 02.00.01 je k dispozici ke stažení zde:
http://www.inmarsat.com/support/isatphone-2-support/

Pronájem komunikátoru inReach

13.04.2017
od Michal Skalický
Jak jsme již informovali, produkt satelitního komunikátoru jsme zavedli i do naší půjčovny. Pokud plánujete cestu do oblastí bez GSM signálu a nechcete přístroj draze kupovat, máte nyní možnost si jej půjčit. Navštivte tyto stránky .

Velikonoční svátky

13.04.2017
od Michal Skalický
O velikonočních svátcích budeme mít v pátek a pondělí ZAVŘENO.

Novinka! Thuraya XT-PRO DUAL

08.02.2017
od Michal Skalický
Nejpokročilejší satelitní telefon na světě, určen pro profesionální uživatele. Thuraya XT-PRO DUAL je odolný telefon přizpůsobený použití ve ztížených podmínkách a je vybaven baterií s nejdelší výdrž mezi satelitními telefony. Buďte ve spojení bez ohledu na to, kam jdete.

Bez ohledu na to, kde a jak daleko se nacházíte, my vás udržíme v kontaktu. Thuraya je komplexní satelitní síť poskytující spolehlivou a nepřerušovanou komunikaci ve více než 160 zemích po celém Evropě, Africe, Asii a Austráli. V GSM režimu telefon podporuje většinu 2G/3G frekvencí po celém světě.

Thuraya XT-PRO DUAL je první satelitní telefon s vestavěnými přijímači pro GPS, Beidou, Glonass a Galileo pro nejvyšší flexibilitu ve všech regionech. Telefon má největší displej ze všech satelitních telefonů a nabízí odolný Gorilla® glass  displej pro použití v náročném prostředí. Obrazovka je dobře čitelná i při oslnění a umožňuje optimální viditelnost v jasném slunečním světle.  Thruaya- XT-PRO DUAL obsahuje senzor jasu pro automatické nastavení podsvícení displeje.
XT-Pro Dual dokáže pracovat v GSM a satelitním režimu současně. Díky tomu umožňuje bez problémů uskutečňovat hovory a zajistí, že budete vždy dosažitelný na obou sítích. Můžete být dokonce kontaktováni na Vašem mobilním telefonním číslě, i když právě voláte přes satelit a vice versa.
Tento jedinečný koncept nabízí plnou flexibilitu. Vy sami si můžete zvolit nastavení, které je pro Vás nejlepší a nejpohodlnější.

XT-PRO DUAL má vyhrazený jeden slot pro satelitní a druhý pro GSM komunikaci. Můžete použít SIM kartu Thuraya a GSM SIM kartu, nebo zvolit libovolnou kombinaci SIM karet, které splňuje Vaše požadavky.

XT-PRO DUAL má vyhrazené SOS tlačítko, které je snadné použít v případě nouze. I když je telefon vypnutý, stačí stisknout a podržet tlačítko SOS
po dobu tří sekund. Tím se telefon zapne a spoustí volání (a / nebo SMS) na kterékoli přednastavené číslo.

Kompletní řada produktů Thuraya SatSleeve v prodeji

22.11.2016
od Michal Skalický
Do naší nabídky jsme nově zařadily kompletní řadu produktů Thuraya SatSleeve.
Thuraya SatSleeve je dokonalá kombinace mobility a jednoduchosti. Jedná se o nejchytřejší, nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak proměnit Váš mobil v satelitní telefon. Thuraya SatSleeve poskytuje přístup k volání, e-mailům, SMS zprávám a populárním sociálních médií v satelitním režimu ve 161 zemích světa .

Veškeré dostupné varianty řady Thuraya SatSleeve naleznete zde.


Upozornění pro uživatele programu Iridium Direct Internet

03.10.2016
od Michal Skalický
3.10. 2016
uživatelé programu Iridium DIrect Internet musí aktualizovat software nejpozději do 31. října 20166, aby služba byla i nadále funkční.
Ke stažení nové verze klikněte na odkaz níže:

https://iridium.com/support/types/firmwaresoftwareupdates

Nejčastější dotazy
 

Které zařízení / služby jsou ovlivněny tímto oznámením?
Tato aktualizace se týká uživatelů satelitních telefonů Iridium, kteří používají službu Direct Internet. Iridium GO! a Iridium OpenPort / Pilot nejsou ovlivněny.
 

Nevím, jestli používám Direct Internet?
Služba Iridium Direct Internet umožňuje uživatelům sítě Iridium přímé připojení k internetu přes bránu Iridium, satelitní telefon slouží jako modem. Satelitní telefon vytočí číslo služby Direct internet a připojí Vás do internetu. Pokud nepoužíváte Váš sat. telefon tímto způsobem, nebudete změnou ovlivněny.

Nejnovější příspěvky

  • Thuraya - aktualizace pokrytí

    Dne 16. dubna 2024 přestaly být na satelitu T-3 dostupné služby satelitního operátora Thuraya. Thuraya spolu s výrobcem satelitů firmou Boeing pracuje na obnovení služeb. V současné době není známo, v jakém časovém horizontu bude služba dostupná, poškození družice T-3 může být vážného charakteru. V současné době nemůžeme garantovat dostupnost služby v následujících...

  • Nové verze SPOT Gen4

    Naskladnili jsme nové verze trackovacího zařízení SPOT Gen4 . Lze je použít pro sledování osob a odesílání nouzových a informačních zpráv. Jedná se o nejlevnější zařízení založené na satelitním přenosu signálu, nezávislé na GSM.

  • Odstávka naší pevné linky

    Momentálně máme z důvodu migrace nefunkční telefonní číslo 281 924 530. Dovoláte se nám v pracovní dobu na číslo 234 127 130 . Využívejte naše mobilní čísla 777 340 528 nebo 777 340 958 . Pokud se nám hned nedovoláte, napište nám na mobil krátkou textovou zprávu a zavoláme vám zpět. Omlouváme se, momentálně jsme maximálně vytíženi s vyřizování extrémního nárustu...