Inmarsat oznámil konec služby IsatHub k 1. červnu 2021.

24.05.2021
od Michal Skalický

POSLEDNÍ UPOMÍNKA:

Uživatelé a majitelé přístroje IsatHub musí do 1. června 2021 učinit jeden z následujících kroků:

(i) Přechod na tarifní službu Inmarsat BGAN. Bude nutné Vám deaktivovat SIM kartu IsatHub a zažádat o přesunutí SIM karty do databáze BGAN. Po potvrzení lze SIM kartu znovu aktivovat v jakémkoli tarifu služby BGAN

(ii) Deaktivovat SIM kartu IsatHub


Pro žádost o deaktivaci nebo převod na tarif BGAN nás prosím kontaktujte.

SIM karty ISATHUB s předplaceným tarifem budou muset postupovat podle výše uvedeného postupu. Upozorňujeme, že zůstatek kreditu nelze přesunout na předplacenou kartu BGAN. Proto doporučujeme, aby byl veškerý kredit na SIM kartě spotřebován před provedením jakékoli akce.

Upozorňujeme, že SIM karty IsatHub, které nebyly migrovány na tarif BGAN nebo deaktivovány před 1. červnem 2021, budou automaticky deaktivovány Inmarsatem 1. června 2021.

Inmarsat bude podporovat jak IsatHub Control, tak hlasové aplikace (dále jen „aplikace“) do 31. května 2021. Vezměte prosím na vědomí, že u aplikací může dojít k problémům, pokud po 1. červnu 2021 dojde k upgradu operačního systému iOS nebo Android.

Opětovné uzavření prodejny

28.12.2020
od Petra Parusová

Na základě vyhlášení vlády ze dne 23.12.2020 do odvolání upravujeme chod naší firmy. Naše prodejna je pro přímý nákup zákazníků uzavřena. Nové zboží lze objednávat po telefonu nebo v eshopu a vyzvedávat dle standardních podmínek.

Doporučujeme využít sníženou cenu dopravného a objednávat zboží s doručením na vaši adresu.

Provoz na konci roku

23.12.2020
od Petra Parusová

Otevírací doba v období vánočních svátků:

21.-23.12. otevřeno
24.-27.12. zavřeno
28.-30.12. otevřeno 8-14 hodin
31.12. - 3.1.2021 zavřeno

Prodejna opět otevřena

03.12.2020
od Petra Parusová

Od 3.12.2020 je naše prodejna opět otevřena, platí všechny hygienická nařízení, tedy roušky, rozestupy a 2 osoby v prodejně.

Omezení provozu

14.10.2020
od Petra Parusová

Na základě vyhlášení vlády ze dne 21.10.2020 do odvolání upravujeme chod naší firmy. Servis, tedy příjem a výdej přístrojů a pomůcek se servisem souvisejících ZŮSTÁVÁ V PROVOZU. Naše prodejna je pro přímý nákup zákazníků uzavřena. Nové zboží lze objednávat po telefonu nebo v eshopu a vyzvedávat dle standardních podmínek.


Nové verze firmware pro satelitní telefony Iridium

07.05.2020
od Michal Skalický

Společnost Iridium uvolnila nové verze firmwaru pro satelitní telefony Iridium 9555, Iridium Extreme a Iridium Extreme PTT.

Mezi důležité úpravy patří využití nových možností družic Iridium NEXT k vylepšení konektivity sítě a příjmu signálu.

Doporučujeme provést aktualizaci firmware u Vašeho telefonu.

Firmware HT19002 pro Iridium 9555
Firmware HL19004 pro Iridium Extreme
Firmware HP19004 pro Iridium Extreme PTT

Nová verze mapového rozhraní pro přístroje SPOT

18.02.2020
od Michal Skalický

Nová verze mobilního mapovacího rozhraní SPOT Mapping byla spuštěna.

Nabízí uživatelům lepší zážitek z mapování svých zařízení SPOT. Všichni uživatelé naleznou pod svým účetem nového uvítacího průvodce, který jim pomůže orientovat se v mapování přístrojů SPOT. Přihlaste se ke svému účtu a vyberte Mapy (Maps), abyste mohli začít!

Nové a vylepšené funkce:

DLOUHODOBÉ UCHOVÁNÍ ÚDAJŮ
Umožňuje zobrazit Vaše data déle než 30 dnů

EDITOVATELNÝ VZHLED IKON BODŮ

Pro snadnou správu více zařízení rozlište své body podle typu zařízení

ULOŽENÍ VÍCE NEŽ 50 BODŮ NA MAPĚ
Vylepšené filtrování umožňuje libovolný počet pozic na mapě

GEOFENCING
Vytvořte virtuální geografické hranice kolem kterékoli oblasti a spusťte upozornění

VYLEPŠENÉ SDÍLENÍ STRÁNEK
Intuitivnější rozhraní a snadnější sdílení vašich míst s ostatními

VOLITELNÉ MAPOVÉ VRSTVY
Nahrajte své vlastní mapy na novou platformu

Oznámení o plánovaných změnách předplacených služeb sítě Thuraya

06.03.2019
od Michal Skalický

Společnost Thuraya oznámila řadu změn v tarifech a cenách, které budou účinné od 1. dubna 2019. Změny jsou uvedeny níže:

Změny v tarifech NOVA

Dne 10. dubna 2019 dojde ke změně předplacených tarifů společnosti NOVA. Obnovovací poplatek bude strháván jednou za rok (původně jednou za 2 roky) a výše obnovovacího poplatku bude 39 jednotek. U nově aktivovaných SIM karet s tarifem NOVA bude výše přednabitého kreditu pouze 10 jednotek.

Tyto změny budou platné jak pro stávající zákazníky, tak pro nové aktivace.

Změna zóny v tarifech NOVA

Mali je v současné době součástí zemí zóny E pro tarif NOVA. S účinností od 1. dubna 2019 nebude Mali již zahrnuto do zóny NOVA a přesune se do standardní zóny a to jak u předplacených tak i paušálních tarifů.

Změna ceny volání pro předplacené SIM karty PREPAY

S účinností od 1. dubna 2019 bude navýšena cena volání "hlasové hovory v rámci sítě Thuraya" u předplaceného tarifu PREPAY.

Původní cena: 1.00 jednotka/minutu
Nová cena: 1.19 jednotky/minutu.

Poplatek při nevyužívané předplacené SIM kartě Thuraya

Pokud se z jakékoli aktivní SIM karty neprovede žádný odchozí hovor po dobu více jak 1 roku, začne se ze SIM karty strhávat udržovací poplatek ve výši 19 jednotek kreditu každý měsíc až do vyčerpání zůstatku. Doporučujeme tedy provést
alespoň jeden hovor ze SIM karty minimálně jednou ročně.

V prodeji nová řada satelitních telefonů Thuray X5-Touch

09.01.2019
od Michal Skalický
Satelitní telefony Thuraya odvážně vstupují do oblasti, kam ještě žádné smartphony nepronikly. Udrží Vás v kontaktu téměř kdekoli, protože pracují se síti ve vesmíru. Telefony jsou podobné běžným mobilním telefonům, nabízí služby jako volání, SMS a základního přístupu k internetu. Nyní si představte telefon, který kombinuje sílu satelitní technologie a funkčnost smartphonu. Telefon, který se nejen spoléhá na pozemní mobilní telefonní síť, ale má schopnost využívat hlasové a datové služby přes satelity obíhající Zemi. Thuraya X5-Touch je první bezdrátový satelitní a GSM telefon na světě založený na platformě Android. Telefon má 5,2" dotykový displej s plným HD rozlišením. Nabízí rychlé a jednoduché spojení na cestách, když se pohybujete ve vzdálených oblastech, které jsou obvykle mimo dosah běžných mobilních sítí.

Android OS
Thuraya X5-Touch běží na platformě Android od společnosti Google. Řada aplikací Google je již předinstalována ve vašem zařízení, například Gmail, Google Maps, Google Chrome, vyhledávání Google a Obchod Google Play vám umožňují přístup k množství dalších aplikací třetích stran

Displej
Model X5-Touch je vybaven 5,2 "dotykovým displejem s plným HD rozlišením z odolného skla Gorilla® . Tvrzené sklo funguje i když je displej vlhký nebo když nosíte rukavice.

Odolný
Thuraya X5-Touch je nejvíce odolný satelitní telefon na trhu splňující normy IP67 a MIL 810G/F. To znamená, že telefon je plně odolný vůči prachu
a chráněn proti vodě a testován tak, aby odolal šoku, vibracím a extrémním teplotám.

Duální režim
Komunikujte bezproblémově v satelitním a GSM režimu. Thuraya X5-Touch pracuje v pásmu L-band sítě Thuraya a stejně tak v GSM sítích 2G/3G/4G/LTE. Je vybaven dvěma sloty pro SIM karty.

Funkce  "Always On"
Volejte a přijímejte hovory současně na obou sítích s jedinečnou funkcí SAT a GSM "Always On". Pro skutečný duální zážitek můžete přijímat hovory na vašem GSM čísle, a to i v případě dalšícho aktivního satelitního volání a naopak.

Rozšížené funkce navigace
Telefon je vybaven přijímačem signálu GPS, BeiDou a Glonass pro co nejvyšší flexibilitu ve všech regionech. Použijte předinstalovanou aplikaci pro navigaci a sledování k odeslání aktuálních podrobností o Vaší poloze na předem definovaná čísla přes SMS nebo e-mail, na základě přednastavených časových intervalů, ujeté vzdálenosti nebo při pohybu uvnitř nebo vně Vámi definované oblasti.

Otevírací doba na přelomu roku

22.12.2017
od Michal Skalický
V průběhu vánočních svátků a Nového roku:

22.12.: běžná otevírací doba
23.-26.12.: ZAVŘENO
27.12.-29.12.: 8.30-12.00, 13.00-15.00
30.12.-1.1.2018: ZAVŘENO

Nejnovější příspěvky

  • Inmarsat oznámil konec služby IsatHub k 1. červnu 2021.

    POSLEDNÍ UPOMÍNKA: Uživatelé a majitelé přístroje IsatHub musí do 1. června 2021 učinit jeden z následujících kroků: (i) Přechod na tarifní službu Inmarsat BGAN. Bude nutné Vám deaktivovat SIM kartu IsatHub a zažádat o přesunutí SIM karty do databáze BGAN. Po potvrzení lze SIM kartu znovu aktivovat v jakémkoli tarifu služby BGAN (ii) Deaktivovat SIM kartu...

  • Opětovné uzavření prodejny

    Na základě vyhlášení vlády ze dne 23.12.2020 do odvolání upravujeme chod naší firmy. Naše prodejna je pro přímý nákup zákazníků uzavřena. Nové zboží lze objednávat po telefonu nebo v eshopu a vyzvedávat dle standardních podmínek. Doporučujeme využít sníženou cenu dopravného a objednávat zboží s doručením na vaši adresu.

  • Provoz na konci roku

    Otevírací doba v období vánočních svátků: 21.-23.12. otevřeno 24.-27.12. zavřeno 28.-30.12. otevřeno 8-14 hodin 31.12. - 3.1.2021 zavřeno